سلام دوستان عزیز. اول هفته خوبی را سپری کرده باشین. امروز 30 اردیبهشت ماه 1402 شمسی است. امروز مبحث بسیار داغ و کاملا جدید را برای شما عزیزان آوردم. از بین بردن لک های صورت به وسیله کپسول ترنسید یا کپسول ترانگزامیک اسید. کپسول هایی مانند ترانگزامیک اسید یا ترنسید،کپسول های بسیار موثر و تاثیر گذاری در زمینه رفع لک های پوستی هستند، اما یکی از مشکلاتی که این کپسول ها دارند، امکان به همراه داشتن عوارضی همچون لخته شدن خون در پا و یا آمبولی ریه به خصوص در افرادی که سابقه خانوادگی پزشکی خوبی ندارند می باشد.

داشتن پوستی شفاف و صاف برای هر فردی یکی از عواملی می باشد که امروزه موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود. همچنین باید توجه داشته باشید اگر هر چه سریع تر برای نابودی لک صورت خود اقدام نکنید امکان دارد جای آن برای همیشه روی پوست شما بماند و دیگر نتوانید آن را از بین ببرید. بنابراین باید برای رفع سریع آن اقداماتی انجام دهید.

به طور کلی راه های زیادی برای از بین بردن لک های صورت وجود دارد که در لیست زیر انواع روش های آن را برای شما قرار داده ایم:

 • استفاده از انواع میوه ها و مواد معدنی
 • استفاده از انواع کرم ها برای از بین بردن لک های پوستی
 • از بین بردن لک صورت با لیزر
 • از بین بردن لک صورت با قرص
 • استفاده از انواع ماسک ها برای زیباسازی پوست

ترانگزامیک به طور گسترده برای تسریع انعقاد خون و کاهش خونریزی در جراحات استفاده می شود. به طور دقیق تر، ترانگزامیک اسید با مهار پلاسمینوژن از تبدیل آن به پلاسمین (فیبرینولیز) جلوگیری می کند و سبب پایدار ماندن رشته های فیبرین و بند آمدن سریع تر خون ریزی می گردد. از آنجایی که در پروسه ایجاد لک، فعالیت پلاسمین افزایش پیدا می کند، ترانگزامیک اسید به عنوان گزینه ای مناسب مطرح می گردد که با مهار فعالیت پلاسمین می تواند تولید ملانین را کاهش دهد.

لک ملاسما یا لک بارداری، نوعی لک است که به صورت لک های بزرگ با حاشیه مشخص روی گونه، پیشانی و چانه ظاهر می شود و با تغییرات هورمونی مرتبط است. این لک ها بیشتر در خانم ها و همزمان با بارداری ظاهر می گردد، اما گاهاً در آقایان نیز مشاهده می شود. این لک ها به صورت تدریجی و مزمن ایجاد می شوند و درمان آنها دشوار است. مشاهده شده که در این نوع لک، فعالیت پلاسمین افزایش می یابد و ترانگزامیک اسید با کاهش پلاسمین، به عنوان گزینه ای مناسب در بهبود و درمان ملاسما موثر می باشد.

دوستان در نظر داشته باشین ضد لک خوراکی با قیمت خیلی عالی و باورنکردنی به نام کپسول پیگمنتا در دیجی دارو به فروش می رسد. حتما به این محصول سر بزنید. بر روی کپسول پیگمنتا کلیک نمایید.

ترانگزامیک اسید در درمان ملاسما و PIH (لک ناشی از التهاب) به صورت زیر پوستی (Microinjection و Microneedling) تزریق می گردد. مطالعات مختلفی اثر بخشی تزریق زیرجلدی ترانگزامیک اسید را با لایه برداری شیمیایی، لیزرتراپی، کرایوتراپی مقایسه کرده اند و اثر آن را قابل توجه دانسته اند. بدیهی است زمانی تزریق ترانگزامیک اسید برای لک صورت صورت می گیرد که درمان موضعی پاسخدهی مطلوب را ایجاد نکرده باشد.

نه تنها فرم تزریقی بلکه فرم خوراکی ترانگزامیک اسید هم دارای اثرات ضد لک خوبی می باشد؛ بدین صورت که مصرف دو بار در روز کپسول ترانگزامیک اسید 250 میلی گرم به مدت حداقل 3 ماه اثرات ضد لک قابل توجهی نشان داده است. در مطالعات صورت گرفته عوارض جانبی جدی در مصرف خوراکی آن گزارش نشده است، اما با توجه به عوارض جانبی بیشتر فرم خوراکی در مقایسه با فرم موضعی، مصرف خوراکی آن برای درمان لک توصیه نمی گردد.

امیدوارم از مطلب امروز مجله دیجی دارو بهره کافی را برده باشید. با تشکر دکتر قاسمی 1402/02/30

0 نظر در “کپسول ترنسید برای لک صورت

 1. arsta گفت:

  من هم خوردم

 2. فاطمه گفت:

  برا درمان لک از قرص ترسید میتونم استفاده کنم یا ترانگزامیک تزریقی بهتره به صورت تزریقی در ناحیه لک تزریق بشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر مصطفی قاسمی گفت:

   سلام دوست عزیز
   بهتره با توجه به دستور العمل از کپسول های ترانزامیک اسید برای درمان موضعی استفاده نمایید.
   با تشکر دکتر قاسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *