نروزان

نروزان ؛ شاید یکی از بهترین داروهای گیاهی تقویت کننده حافظه با اثرات آرامبخش و ضد افسردگی قرص نروزان باشد.  ترکیبی از گیاه دارویی جینکوبیلوبا است که سلول های مغزی را تحریک می کنند. اضافه شدن ویتامین هایE ،C ، B12 و اسید فولیک اثربخشی آنرا افزایش می دهد.

قرص نروزان  به کمک یک رژیم غذایی سالم و استفاده از ویتامین هـا و مواد معدنی به اندازه کافی و موثر می توان مغز و سیستم عصبی را حتی در سنین میانسالـی و پیری به طـور سالم حفظ کرد. مطالعات نشان داده اند که تغذیه سالم و استفاده از ریزمغذی ها می تواند در حفظ حافظه، ارتقاء هوشیـاری، پیشگیری از افسردگـی و پیشگیری از زوال مغز موثر باشد.

ترکیبات قرص نروزان :

عنوان مقدار نیاز روزانه
Ginkgo Biloba Extract 120 mg *
5-HTP 20 mg *
L-Arginine 40 mg *
L-Glutamin 10 mg *
L-Glutathione 5 mg *
Co-Q10 10 mg *
phosphatidylcholine 10 mg *
phosphatidylserine 10 mg *
Betacarotene 2 mg *
(Vitamin D (as D3 1000 IU 25 µg 500 %
Vitamin E 36 mg a-TE 300 %
Vitamin C 80 mg 100 %
(Thiamin (Vitamin B1 25 mg 2273 %
(Riboflavin (Vitamin B2 3 mg 214 %
(Niacin (Vitamin B3 32 mg NE 200 %
Vitamin B6 10 mg 714 %
Folic Acid 400 mcg 200 %
Vitamin B12 100 mcg 4000 %
(Pantothenic Acid (Vitamin B5 36 mg 600 %
Magnesium 75 mg 20 %
Iron 8 mg 57 %
Zinc 15 mg 150 %
Copper 250 mcg 25 %
Manganes 2 mg 100 %
Selenium 110 mcg 200 %
Chromium 40 µg 100 %
Iodine 150 mcg 100 %

* نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

موارد اثربخشی قرص نروزان

ماده طبیعی است که باعث انعطاف پذیری غشاء سلول ها می شود در نتیجه سلول های عصبی می توانند به راحتی با هم ارتباط داشته باشند.همچنین سلول های مغزی را در مقابل آسیب رادیکال های آزاد حفظ می کند وقتی جوان هستید، PS کافی در بدن تولید می شود ولی بعد از 40 سالگی تولید آن در بدن کاهش یافته و بدن نیاز به دریافت این ماده دارد. تحقیقات اخیر نشان می دهد که PS مشکلات مربوط به حافظه را در کسانی که تازه دچار آلزایمر شده اند بهبود می بخشد.

تولید استیل کولین (انتقال دهنده مهم عصبی) را در بدن تحریک می کند. این ماده شیمیایی موجود در مغز، روی قدرت اندیشه، ذهن و حافظه، رفتار، آمادگی جنسی و هوشیاری فرد اثر می گذارد.استیل کولین سبب تحریک رشد سلول های جدید مغز و نخاع می شود. فسفاتیدیل کولین سبب تقویت حافظه ، بهبود یادگیری، تقویت تمرکز و خلق و خو می شود و از اختلال حافظه مرتبط با سن جلوگیری می کند.

افراد با کمبود ویتامین D بیشتر در معرض ابتلاء به ناراحتی های مغزی و عصبی قرار دارند. مقادیر کافی ویتامین D در حفظ سلامت بافت ها و اعضای بدن از جمله مغز بسیار موثر است. کاهش سطح ویتامین D در بدن موجب تولید بیشتر مولکول های رادیکال آزاد شده که به مغز آسیب می رساند.همچنین با پایین بودن سطح ویتامین D توان ذهنی و شناختی افراد به شدت کاهش می یابد.

آنتی اکسیدان ها (شامل ویتامین C ، E، سلنیوم، گلوتاتیون):آنتی اکسیدان ها از سلول های مغزی در برابر شرایط اکسیداتیو استرس محافظت کرده و عملکرد حافظه را در افراد میانسال و مسن بهبود می بخشد.

یک آنتی اکسیدان مهم است که می‌تواند قبل از اثرگذاری رادیکال‌های آزاد بر مغز، از آن‌ها ممانعت به عمل آورد.

یکی از ویتامین های مفید برای مغز و سیستم عصبی است. دریافت کافی فولات می تواند هوشیاری را افزایش داده و به بهبود حافظه و تمرکز کمک کند.

در ساخت انتقال دهنده های عصبی مثل سروتونین و دوپامین نقش داشته که این دو ماده برای ارتقاء هوشیاری و وضعیت روحی و روانی موثر است.

یکی از ویتامین های مفید برای مغز و سیستم عصبی است. دریافت کافی فولات می تواند هوشیاری را افزایش داده و به بهبود حافظه و تمرکز کمک کند.

کمبود این ویتامین می تواند منجر به تخریب اعصاب، کاهش حافظه، افت روحیه و بی حوصلگی و کندی ذهن گردد. همچنین به موازات افزایش سن افراد دچار اختلال در جذب ویتامین B12 می شوند.

یک ماده غذایی مهم برای مغز است و از مغز و سیستم عصبی در برابر موادی که باعث تخریب اعصاب می شوند محافظت می کند.

آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌های مغزی در برابر شرایط اکسیداتیو استرس محافظت کرده و عملکرد حافظه را در افراد میانسال و مسن بهبود می‌بخشد.

موارد مصرف

موارد احتیاط

  • در صورت حساسیت به هر کدام از اجزا این فرآورده قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.
  • دور از دسترس کودکان در جای خشک و در دمای کمتر از ۲۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود.
  • این فرآورده جهت تشخیص، درمان و یا پیشگیری از بیماری نمی باشد.
  • این محصول حاوی آهن بوده که ممکن است برای کودکان مضر باشد.
  • از مصرف چای و قهوه همزمان با مصرف قرص خودداری شود.
  • بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف نشود.
  • با معده خالی مصرف نکنید.
  • در صورت بارداری و یا شیردهی، قبل از مصرف این فرآورده با پزشک خود مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *