قرص تاخیری در داروخانه؛ یکی از بزرگ ترين دغدغه های مردان در رابطه جنسی زودانزالی است؛ به همین علت خیلی از آنها به سراغ داروها و قرص تاخیری می روند تا مشکل خود را حل کنند. زود انزالی و سردی در روابط جنسی منجر به افزایش نارضایتی، احتمال خیانت و طلاق می شود و در آخر امکان دارد فروپاشی نظام خانواده را به همراه داشته باشد. ساده ترین راهکار برای درمان زود انزالی، استفاده از قرص تاخیری است؛ البته استفاده از این داروها عارضه های متعددی به دنبال دارد.

ناتوانی جنسی یا اختلال در نعوظ، گاهی به علت دیابت، فشار خون بالا، مشکلات قلبی، عدم تعادل هورمونی، مسائل مربوط به پروستات (پروفسرته)، عوارض برخی از داروها مانند داروهای ضدفشار خون و روان گردان،  اضطراب، افسردگی و عدم اعتماد به نفس ایجاد می شود.

دلایل انزال زودرس و درمان آن

متاسفانه باید بگوییم که دلیل زود انزالی هنوز به طور کامل مشخص نیست اما به گفته محققان انزال زودرس در آقایان می‌تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

  • دلایل روحی روانی: افسردگی، اضطراب، تجربه داشتن رابطه جنسی در سنین پایین، تجربه تجاوز و عدم رضایت از وضعیت بدن در دسته دلایل روحی روانی زود انزالی قرار می‌گیرند.
  • دلایل بیولوژیکی: عدم تعادل هورمون‌ها در سطح بدن، التهاب یا عفونت پروستات و مجرای ادرار، عوامل ژنتیکی و بیماری‌ها تیروئید از جمله عوامل بیولوژیکی زود انزالی محسوب می‌شوند.

به منظور درمان زود انزالی عموما از دارو، مشاوره و تکنیک‌های جنسی بهره می‌گیرند البته ترکیب این سه راه حل در کنار یکدیگر می‌تواند بسیار موثرتر واقع شود.

توصیه می‌شود که اگر به زودانزالی مبتلا هستید حتما بدون هیچ‌گونه شرم و خجالتی این مشکل را با پزشک متخصص در میان بگذارید. پزشک در بسیاری موارد از درمان دارویی نیز استفاده می‌کند.

انواع قرص تاخیری و عوارض آن ها

بیماری جنسی برای هر کسی ممکن است اتفاق بیافتد. برای درمان بیماری های جنسی روش های مختلفی وجود دارد؛ من جمله این روش ها مراجعه به پزشک ارولوژ و یا حتی متخصصین سکس تراپی است. ولی به علت وجود تابو های اجتماعی اغلب مردم از مراجعه به این مراکز پرهیز کرده و به سراغ داروهای تقویت جنسی می روند.

در ادامه با انواع قرص تاخیری آشنا می شویم:

قرص تادالافیل

وقتی از بهترین قرص تاخیری موجود در داروخانه سخن به میان می‌آید، حتما باید قرص تادالافیل را نیز نام برد. این قرص تاثیری مشابه ویاگرا اما بسیار قوی‌تر از آن دارد. این قرص به بهبود نعوظ نیز کمک می‌کند و مصرف آن ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از مقاربت باید انجام شود.

قرص داپوژیل

قرص روکشدار داپوژیل در بسته‌بندی ۴ تایی عرضه شده و هر یک از قرص‌ها، به منظور جلوگیری از انزال زودتر و کنترل بهتر روی زمان انزال، حاوی ۳۰ میلی‌گرم ماده موثر داپوکستین هستند. این قرص را می‌توان همراه با غذا یا با معده خالی ۱ تا ۳ ساعت پیش از نزدیکی همراه با یک لیوان آب استفاده کرد.

اس دی اف

قرص اس دی اف حاوی ۱۰۰ میلی گرم سیلدنافیل بوده که که جهت درمان اختلال نعوظ و افزایش فشار خون شریانی ریوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال نیز موثر واقع شود. پیش از مصرف این دارو حتما با پزشک مشورت نمایید.

قرص پاروکستین

این قرص که برای درمان افسردگی از آن استفاده می‌شود، در به تاخیر انداختن انزال نیز موثر است. این دارو آرامش را در فرد افزایش داده و به این شکل به درمان زود انزالی کمک می‌کند. این دارو حتما زیر نظر پزشک باید استفاده شود.

قرص سرترالین

یکی دیگر از داروهای ضد افسردگی که به منظور درمان زودانزالی نیز استفاده می‌شود، سرترالین است. مقدار مصرفی این دارو روزانه به میزان ۲۵ تا ۵۰ میلی‌گرم بوده و حتما زیر نظر پزشک باید استفاده شود.

قرص داپیکو

قرص داپیکو حاوی داپوکستین (به صورت هیدروکلراید) است و نوعی مهار کننده باز جذب سروتونین به شمار می‌آید که به صورت اختصاصی برای درمان زود انزالی مورد مصرف قرار می‌گیرد. بهتر است این محصول ۱ تا ۳ ساعت قبل از شروع رابطه جنسی استفاده شود. قرص‌های دیگری که در داروخانه یافت می‌شوند و حاوی داپوکستین هستند، به نام‌های داپودکس و داپرولانگ موجودند. استفاده از این قرص حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود زیرا در برخی افراد ممکن است سبب بروز عوارض جانبی شود.

قرص ارکتو

اگر بخواهیم از بهترین قرص تاخیری موجود در داروخانه نام ببریم، بدون گمان باید به قرص ارکتو نیز اشاره کنیم. این قرص حاوی ۱۰۰ میلی گرم سیلدنافیل بوده و به منظور درمان اختلال در نعوظ آقایان استفاده شده و همچنین در به تاخیر انداختن انزال نیز بسیار موثر است. سیلدنافیل ترکیبی بسیار موثر به منظور درمان اختلالات جنسی محسوب می‌شود. قرص ویاگرا و اس دی اف نیز مانند قرص ارکتو حاوی سیلدنافیل هستند.

کپسول گیاهی دایان مکث

اگر به دنبال یک قرص گیاهی با کمترین عوارض هستید، کپسول گیاهی دایان مکث یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما می‌تواند باشد. این محصول با تاثیر بر گیرنده‌های عصبی و حسی اندام تناسلی موجب رفع مشکل انزال زودرس در آقایان می‌شود. تمبر هندی مهم‌ترین ترکیب موجود در این کپسول است.

کپسول زینگا لایف

به منظور معرفی بهترین قرص تاخیری موجود در داروخانه به زینگا لایف نیز می‌توان اشاره کرد. این کپسول به تقویت نیروی جنسی در آقایان کمک کرده و ناتوانی‌های جنسی همچون اختلال در نعوظ و زود انزالی را بهبود می‌بخشد. عصاره گیاهانی همچون جینکو، جینسینگ و خارخاسک در این محصول وجود دارد.

قرص گیاهی تاخیری آفرودیت

اگر از جمله افرادی هستید که قرص‌های گیاهی را ترجیح می‌دهند، قرص آفرودیت پیشنهادی مناسب برای شما است. گیاهانی همچون زعفران، زنجبیل، دارچین و خارخاسک از جمله ترکیبات این محصول هستند. آقایان به منظور تقویت نیروی جنسی و درمان زود انزالی می‌توانند از آن استفاده کنند. این قرص در بانوان نیز سبب افزایش میل جنسی می‌شود.

روش مصرف قرص های تاخیری

نحوه استفاده و مصرف قرص های تاخیری در هر نوعی که باشند تقریباً یکسان است. قبل از مصرف قرص تاخیری به تاریخ تولید و انقضای قرص تاخیری توجه داشته باشید و در صورتی که زمان آن گذشته هرگز مصرف ننمایید. برای افرادی که مشکلات قلبی و فشار خون ندارند برای اولین بار هر مدل قرص تاخیری که تهیه کرده اند اول باید نیمی از یک عدد قرص را با ۲ لیوان آب مصرف نمایید.

در صورتی که مشکلی نداشتید و اثر سویی مثل سردرد، گیجی، سرخ شدگی و ضربان غیرعادی قلب احساس نکردید پس با مصرف قرص با این دوز مشکلی ندارید. قرص تاخیری در مدل های گوناگون و بسته به نوع و برند قرص تاخیری باید ۵ دقیقه تا ۲ ساعت پیش از رابطه با ۲ لیوان آب ولرم میل شود. تاثیرگذاری قرص تاخیری بسته به واکنش هر شخص متفاوت است. اثرات قرص تاخیری بعضا تا ۷۲ ساعت پس از رابطه هم کمی باقی می ماند البته این وضعیت برای بعضی از قرصهای قوی در بازار رخ می دهد.

بهترین زمان استفاده از قرص تاخیری

چنانچه اشاره کردیم قرص‌های تاخیری انواع مختلفی دارند و بهتر است بهترین زمان استفاده از آنها نیز توسط پزشک تعیین شود. برخی از قرص‌های تاخیری ممکن است نیاز باشد ۵ دقیقه قبل از مقاربت مورد استفاده قرار گیرند و بعضی دیگر ۲ ساعت قبل. توصیه می‌شود که برای کاهش عوارض جانبی ناشی از قرص‌های تاخیری آنها را ترجیحا همراه با غذا و ۲ لیوان آب میل کرد.

عوارض قرص تاخیری برای درمان زودانزالی

استفاده از قرص تاخیری برای درمان زود انزالی، رفتن به سراغ ساده ترین راه برای حل این مشکل است و همیشه ساده ترین راه درمان برترین راه درمان نیست. بی تردید استفاده از قرص تاخیری برای درمان مشکلات جنسی عوارض متعددی در پی خواهد داشت و یکی از عمده ترین مشکلات بعد از قطع مصرف قرص های تاخیری بازگشت زودانزالی با شدت بیشتر است. از دیگر عارضه های کلی این قرص ها اختلال پریاپیسم (نعوظ مانا)، تغییر در دید و شنوایی، آبریزش بینی، درد بدن، سرگیجه، مشکلات گوارشی و… است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *