اسنپ داروخانه

سلام عصر چهارشنبه همه عزیزان به خیر و شادی. با پیشرفت های قرن حاضر و سرعتی که در فن آوری سمعی بصری وجود دارد ، آدمی به واژه هایی بر می خورد که ناخودآگاه آدمی را قلقلک می دهد. در حوزه دارو و داروخانه و درمان چه بسا خدماتی وجود دارد مانند اسنپ داروخانه ؛ داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان ؛ داروخانه آنلاین و اسنپ دکتر .

آدمی باید با گذشت زمان و پیشرفت همه حوزه های دانش و فن آوری خودش را تطبیق داده و هنر استفاده از این خدمات را بداند. چه بسا با آمدن اسنپ و تبسی خیلی از مشاغل سنتی مانند آژانس ها تعطیل شدند. همیشه در زندگی آدمی باید آماده تغییرات باشد. چه بسا خیلی از تغییرات به نفع خود انسان هست. امروز مبحث اسنپ فارمسی یا اسنپ داروخانه را با هم مرور می کنیم.

ابتدا عرض کنم که اسنپ داروخانه در ایران هنوز مجوزهای لازم را برای پیچیدن نسخه و ارسال آن برای مشتریان را دریافت نکرده است. چند وقت پیش بازرسان محترم دانشگاه شهید بهشتی تهران چندین داروخانه را در شمال تهران به خاطر پیچیدن نسخه های انلاین مورد تعقیب قرار دادند و جریمه های سنگین و ابطال مجوزهای فروش انلاین آن ها را صادر نمودند. اینکه این مسئله بین غذا و دارو و داروخانه ها به نفع کدام یک از طرفین تموم شود موضوع صحبت بنده نیست. اینکه ابتدا بیمار به صورت آنلاین ویزیت شود و سپس برای بیمار نسخه ای توسط پزشک محترم نوشته شود و آن نسخه نیست به صورت الکترونیک برای بیمار پیچیده شود نیز یکی از موضوعات مورد بحث ما هست. آیا با ویزیت آنلاین به درستی وضعیت بیمار تشخیص داده می شود امری است که هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

با سر زدن به سایت اسنپ با نکات جالبی روبرو می شویم. جدیدا اسنپ قابلیت جدیدی برای اسنپ دکتر راه اندازی کرده است. تهیه نسخه دارو به این اپلیکیشن اضافه شده است. حال اینکه داروخانه های آنلاین مانند دیجی دارو و بقیه داروخانه های اینترنتی با ارسال رایگان نمی توانند نسخه پیچی آنلاین داشته باشند و فقط مجاز به دادن مکمل ها دارویی و ورزشی و اقلام آرایشی بهداشتی هستند ، عجیب است که اسنپ در داخل سایت خود ذکر کرده داروهای بدون نسخه (OTC) را برای کاربران خود پیچیده و ارسال می کند. در نظر داشته باشین در قوانین داروخانه های انلاین و اینترنتی تعهد داده شده است که اصلا دارو نباید فروخته شود چه با نسخه باشد چه بدون نسخه .

اکنون سازمان های بیمه گر مثل تامین اجتماعی و بیمه سلامت گام هایی برای نسخه های الکترونیک برداشته اند که کار را در آینده برای پزشکان و داروخانه ها تسهیل تر خواهد کرد. ولی هنوز هم در کل دنیا بیمار به صورت حضوری ویزیت می شود و نسخه های آنها تایپ شده به نزدیکترین داروخانه ارسال می شود. تا رسیدن بیمار به داروخانه تمامی کارهای مربوط به نسخه مثل قیمت زدن انجام می شود و در زمان رسیدن بیمار فقط داروساز مستقر در داروخانه کار مشاوره و دادن دستورهای دارویی را به بیمار آغاز می کند. امیدوارم خیلی زود ایران عزیز ما هم به پیشرفت های کشورهای توسعه یافته ای نظیر کانادا و ژاپن رسیده و مریض ها و بیمارن فقط دغدغه بیماری خود را داشته باشند و با خیال راحت و با فراغ بال داروهای خود را با سیستمی عالی و مکانیزه دریافت کنند.

با تشکر دکتر قاسمی موسس و مسئول فنی داروخانه انلاین دیجی دارو .

0 نظر در “اسنپ داروخانه

 1. حمید گفت:

  ساعت 5 بعد از ظهر دیروز سفارش یک شربت دیفن هیدرامین و یک بتادین به مبلغ 318000 تومن از اسنپ دکتر دادم، نه تنها دارویی بهم تحویل ندادن و بعد از 8 بار تماس با پشتیبانی در مدت 24 ساعت بعد از آن همه پیشوندن و بازگشت پولی هم صورت نگرفت، جالب اینجاست که خود پیک میگه موتورم خراب شده و دارو رو نیاوردم، بعدش تو سایت خورده دارو تحویل داده شده، متاسفانه ارائه خدمات افتضاح پشتیبانی افتضاح تر، گرون فروشی هم به کنار، راه شکایت چیست؟

  1. مدیریت دیجی دارو گفت:

   سلام دوست عزیز متاسفانه اسنپ داروخانه کلا غیر قانونی هستش. جالب اینجاست که هیچ کس حتی خود معاونت غذا و دارو هم اینارو گردن نمی گیره. لطفا به تمامی دوستان اطلاع رسانی کن کسی از این طریق خدمات دارویی نگیره.
   با تشکر دکتر قاسمی

 2. مهرشهر بلوار ارم خیابان ابوریحان کوچه گلایل

 3. آروشا اریایی گفت:

  درخواست نسخه ارتوپد دادم هزینه داروها رو هم پرداخت کردم بعد داروخونه تماس گرفته که داروهای منو اشتباهی فرستادن هیچکس هم پیگیری و رسیدگی نمیکنه که پول برگشت بخوره یا داروها ارسال بشه

  1. دکتر مصطفی قاسمی گفت:

   سلام دوست عزیز
   اسنپ کلا غیر قانونی هست و کسی مشکلات اسنپ داروخانه را گردن نمی گیرد. بهتر است به معاونت غذا و داروی منطقه خود مراجعه بفرمایید.
   با تشکر دکتر قاسمی

 4. یعقوب رشیدی گفت:

  داروی ملیتایدکه بصورت قلم میباشدقیمت ۸۰۰هزارتومنه به اسنپ داروخانه سفارش دادم قیمت زده ۱۹۸۰۰۰۰تومن.خیلی بی وجدانید

  1. دکتر مصطفی قاسمی گفت:

   سلام مشتری گرامی ما اسنپ نیستیم.
   لطفا از غذا و داروی دانشگاه مرتبط پیگیری فرمایید.
   با تشکر دکتر قاسمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *